Kalendář ALTAJ 2019


Jak vlastně vznikl tento kalendář?

Začalo to zmínkou, že můžeme navštívit nádhernou část Ruska - zvanou Altaj, která je kolébkou mnoha endemických rostlin, krásné a čisté přírody a možnosti uvědomit si svou sílu a svých cílů v životě. V této krajině nepřemýšlíte, co bude dále, jen si užíváte přítomnost, dobu tady a teď. A jak si dnes uvědomuji, touto návštěvou již nikdy nebudete stejní jako předtím.

Na Altaj jsme se dostaly díky pozvání a firmě TianDe, která nám nabídla možnost podívat se tam, kam se běžně lidé nedostávají a možná ani neuvažují se tam vydat. Když už jedete takovou dálku a do tak krásné přírody, je skvělé, že necestujete sami. Cesta pro mě byla neskutečným zážitkem a to i z důvodu, že se mnou vycestovala moje maminka Libuše Davidová a zároveň dcera - začínající (no až uvidíte fotografie, možná si řeknete, že to až tak neplatí) studentka fotografické tvorby Klára Vrabcová a já Simona Vrabcová.

Do Altaje jsme se vydaly přes Moskvu, kde jste strávily nádherné 4 dny a pak jsme pokračovaly dále na východ do asijské části Ruska, do nádherné čisté oblasti, která se nachází v oblasti Sibiře.

Již před odjezdem jsme dostaly nabídku udělat přednášku na téma Altaj (aniž bychom tam byly) a my přijaly. Dále jsme  s dcerou uvažovaly, že by bylo fajn Vám přiblížit to, co jsme měly naplánováno navštívit. V hlavě nám běžel obrázek kalendáře. Jenže, jak uděláte kalendář tak, aby obsahoval všechna 4 roční období, když je teprve září?

Musím říct, že v propozicích před odjezdem bylo napsáno. "Ráno je jaro, v poledne léto, odpoledne podzim a večer zima". Nevěřila jsem, ale přesvědčila jsem se, že to tak opravdu je. Fotografie vznikaly v různých denních dobách a v podstatě v různých obdobích.

Přednáška Altaj

Přednáška to odstartovala, cestou to pokračovalo a před pár dny proběhla naše první avizovaná přednáška v Děčíně, kde jsme byly účastny všechny tři a kde byl nový kalendář představen. Nečekala jsem takový ohlas a návštěvnost a byla jsem mile překvapena.

Komu patří dík a kam půjde naše podpora?

Ráda bych poděkovala své dceři Klárce za to, že odjela se mnou na tuto cestu, nafotila krásné fotografie, dala vzniknout tomuto projektu a dále jejímu rozhodnutí, že věnuje kus své práce či výdělku pomocným - a to dětem z dětského domova v České Kamenici.

Kalendář s talismánky - to je moje verze, kterou jsem moc a moc chtěla (a prosadila si ji) Klárko a Alexi děkuji za spolupráci - jste úžasní parťáci - fotky i grafika super.

Proč amulety či talismánky v kalendáři? Protože každý Altajánec a příznivec TianDe věří v sílu cedrového dřeva, který má tu moc ochraňovat a přinášet Vám do života hojnost, lásku, radost, partnery a mnohé další. Talismánky jsou z tohoto dřeva a když je držíte v rukou, během chvíle cítíte jejich vůni a sílu. Protože ne všichni mají svého talismánka, vybrali jsme pro každý měsíc jednoho a najdete ho i s popisem v kalendáři.

Tak a je to venku - nákupem tohoto kalendáře podpoříte nejen studentku a mojí dcerku Klárku, která touží po dalším potřebném vybavení k focení a dalšímu vzdělávání, ale také podpoříte děti, které věřím, Váš zájem ocení.

                                                                                                                                                     Děkujeme

Simona VrabcováKalendář s Talismánky