Narušená rovnováha střevního mikrobiomu zvyšuje komplikace v běžném životě
Narušená rovnováha střevního mikrobiomu zvyšuje komplikace v běžném životě

Zdravý střevní mikrobiom jídlem 

i probiotky na míru

V naší Zdravé porci se od roku 2014 staráme klientům, od samého počátku, o jídelníček za účelem pomoci zlepšení zdraví a kondice pestrou stravou a tím i přepisem a ozdravením stavu střevního mikrobiomu. Ze zkušenosti však ale víme, že jen stravou toto nelze dlouhodobě a efektivně udržet. Z naší dlouholeté zkušenosti máme nejrychlejší a nejlepší výsledky s probiotiky na míru, kde dochází k výrobě probiotik na míru dle jedinečné analýzy stolice klienta a výrobě probiotik přímo dle potřeb. Těší nás vidět, jak se klient nejen naučí sestavit si jídelníček sám, ale také jak se zlepšuje jeho zdravotní stav.

Povídání o střevním mikrobiomu

RNDr. Petr Ryšávka dělal se svým týmem vědu pro vědu a pak se rozhodli dělat vědu pro lidi. Vyvinul s týmem odborníků, díky mnohaletým zkušenostem, unikátní službu a produkty, které mají velký vliv na lidské zdraví díky přepisu střevního mikrobiomu. Tj Analýzu střevního mikrobiomu a probiotika na míru.

Naše střeva jsou druhý mozek


Naše střeva jsou propojena s mozkem a vzájemně se ovlivňují a spolu komunikují. Osa střevo - mozek, je velký komunikační systém, který ovlivňuje spojení mezi trávicím traktem a nervovým systémem.

Ve střevě se také produkují různé hormony, např hormon štěstí SEROTONIN, nebo spánkový hormon MELATONIN. Ve střevě se nachází až 80% naší imunity. Hmotnost bakterií v našem střevě je 1-2 kg, jsou tu bakterie jak přátelské, tak i nepřátelské. Proto je důležité se o náš střevní mikrobiom důkladně a cíleně starat.

Kombinace znečištěného prostředí a nevhodného složení potravin narušuje úroveň rozmanitosti střevního mikrobiomu. Probiotika na míru jsou zde proto, aby pomohla napravit zničenou střevní mikrofloru.  

JE PRO VÁS VHODNÁ ANALÝZA STŘEVNÍHO MIKROBIOMU ?